Beklim het dak van Noord-Afrika onder een winters sneeuwdek
Deze winterse trektocht naar de Toubkal biedt een spannende beklimming en adembenemende uitzichten over de besneeuwde Atlasbergen van Marokko. Sluit u aan bij ons voor dit avontuur van drie dagen dat u nooit meer zult vergeten.
Gelegen in het Toubkal National Park, is de Jbel Toubkal (4.167 m) de hoogste top van niet alleen Marokko, maar van heel Noord-Afrika. De berg ligt op slechts 63 km van het bruisende Marrakech en staat terecht op het verlanglijstje van bergbeklimmers wereldwijd.
In de zomer is de top doorgaans in twee dagen te beklimmen. In de winter — wanneer we over sneeuw trekken met stijgijzers en ijsbijl — kiezen wij bewust voor een rustiger tempo verspreid over drie dagen. Dit vergroot uw acclimatisatie, verlaagt het risico op vermoeidheid en hoogteziekte, en geeft u alle ruimte om optimaal te genieten van dit unieke winterlandschap.
De reis begint in Marrakech, van waaruit u naar het pittoreske bergdorp Imlil wordt gebracht om de trektocht te starten. Vanaf hier wandelt u via traditionele Berberdorpjes naar de Toubkal-refuge, waar u de eerste nacht doorbrengt voordat u de volgende ochtend de uitdaging van de top aangaat.
Afstand: ± 12 km | Hoogtewinst: van 1.740 m naar 3.207 m (+1.467 m) | Wandeltijd: ± 5 uur
Na het ophalen vanuit uw accommodatie in Marrakech rijden we ongeveer 64 km naar Imlil (1.740 m), waar u kennismaakt met uw gids en het team. Vanaf hier begint de trektocht richting de Toubkal-refuge, via het dorpje Aremd en het heiligdom van Sidi Chamharouch. Onderweg geniet u van een geleidelijke klim door een prachtig berglandschap. Overnachting in de refuge op 3.207 meter hoogte.
Afstand: ± 10 km (retour) | Hoogtewinst: +960 m tot de top | Wandeltijd: ± 6-7 uur
Na het ontbijt doet u uw stijgijzers aan en begint de klim van ruim 1.000 hoogtemeters naar de hoogste top van Noord-Afrika. Vanaf de top geniet u van een spectaculair 360°-uitzicht over de volledige Atlasketen en, op heldere dagen, tot ver in de Saharawoestijn. Na het vieren van deze prestatie daalt u af naar de refuge voor een tweede overnachting.
Afstand: ± 12 km | Hoogteverlies: –1.467 m | Wandeltijd: ± 4 uur
Voor de meest fervente klimmers bestaat de mogelijkheid om nog een extra top te beklimmen. Anders daalt u rustig af naar Imlil, waar het transport terug naar Marrakech u opwacht. Optioneel kunt u er ook voor kiezen nog een nacht in ons guesthouse in Imlil door te brengen.
Deze wintertrektocht loopt van oktober tot eind april, maar de optie voor een verblijf van 3 dagen en 2 nachten in de berghut is het hele jaar door mogelijk en kan op elke gewenste datum starten.
Er vertrekken wekelijks diverse tochten waar u desgewenst bij kunt aansluiten; neem gerust contact met ons op!
U kunt deze tocht los boeken (inclusief transfers vanuit Marrakech), of wij kunnen een compleet reisprogramma en een offerte voor u samenstellen waarbij de tocht wordt gecombineerd met een bezoek aan bijvoorbeeld Marrakech, Essaouira, de Atlantische kust of de Sahara.
Accommodatie in de Toubkal-berghut.
Kamperen is ook een optie (van juni tot oktober).
Let op: als u voor of na de tocht accommodatie in het Atlasgebergte nodig heeft, kunnen wij een pension voor u boeken in Imlil of Ouirgane.
De meeste van deze uitrustingsstukken zijn ter plaatse te huur bij onze verhuurwinkel in Imlil:
Het boeken van een trektocht bij ons is eenvoudig. Volg de onderstaande stappen om uw reservering vast te leggen:
1. Zoek de gewenste trektocht op onze website en neem vervolgens per e-mail contact met ons op om de tocht te bespreken en de beschikbaarheid te controleren.
2. Zodra de details van de trektocht – zoals de duur, de route en het aantal deelnemers – zijn vastgelegd, maken wij een voorlopige boeking en informeren wij u over de bevestigde data en de kosten.
3. Om uw boeking definitief te maken, vragen wij een aanbetaling van 20%. U kunt dit bedrag eenvoudig online overmaken in euro’s, Britse ponden of Amerikaanse dollars.
4. Het resterende bedrag dient contant te worden voldaan bij aankomst in Marokko, aan het begin van de trektocht. Wij accepteren betalingen in euro’s, Britse ponden of Amerikaanse dollars.
+212.638.861.657
Contact@Toubkal-Treks.com
WhatsApp us

